SYSTEM GenieClip™RST DLA ŚCIAN

W zależności od kształtu ściany koszt m2 wynosi od około 80 PLN Netto. Przy bardziej skomplikowanych kształtach, oknach i drzwiach koszt ten może wzrosnąć do około 120 PLN Netto. Zastosowanie dwóch warstw płyt (poszycie ściany) połączonych klejem tłumiącym zwiększa koszt o około 50 PLN Netto za metr kwadratowy.

picture

Ściana wykonana w systemie GenieClip™RST posiada parametry ściany podwójnej i jest od niej cieńsza. Czas potrzebny na zamontowanie systemu jest pomijalnie mały w porównaniu do budowy drugiej ściany. Realny koszt metra kwadratowego ściany wykonanej w systemie GenieClip™RST to 40 PLN Netto (w porównaniu do ściany o takich samych parametrach akustycznych).


SYSTEM GenieClip™RST DLA SUFITÓW

Sposób wykonania sufitu w systemie GenieClip™RST jest taki sam jak dla ścian, jednak ze względu na konieczność zastosowania gęściejszej siatki z profili kapeluszowych koszt metra kwadratowego wynosi około 120 PLN Netto. Podobnie jak dla ścian, koszt ten może wzrosnąć z zależności od stopnia skomplikowania sufitu.

picture

Sufit wykonany w systemie GenieClip™RST zapewnia doskonałą izolację od każdego rodzaju dźwięków a w szczególności od dźwięków uderzeniowych. W połączeniu z matami GenieMat™RST zapewnia całkowitą izolację od wszystkich dźwięków, z którymi mamy styczność podczas życia codziennego.


SYSTEM GenieMat™RST DLA PODŁÓG

Najlepszy podkład akustyczny pod podłogi, oferuje prosty montaż i wysokie parametry akustyczne konstrukcji. Szeroki zakres stosowania - od paneli, poprzez drewno do ceramiki sprawia, że jest najbardziej uniwersalnym podkładem akustycznym na rynku. Koszt wykonania metra kwadratowego zaczyna się od około 17 PLN Netto (2mm).

picture

Pomimo, że już 2mm maty GenieMat™RST oferuje lepsze parametry niż 6mm korka, zaleca się stosowanie mat o grubości 5mm (odpowiada korkowi o grubości min 12mm) oraz 10mm, które posiadają znacznie lepsze parametry izolacji od dźwięków uderzeniowych.